Baterie łazienkowe nowoczesne czy klasyczne?

baterie łazienkowe

Na rynku jest ogromny wybór produktów do łazienki. Każdy jest w stanie coś dobrać. Są modele klasyczne, które specjalnie niczym się nie wyróżniają. Jednak coraz więcej osób inwestuje w futurystyczne akcesoria, które robią ogromne wrażenie, ale ich cena też jest niemała. Co lepiej wybrać?

Baterie łazienkowe jak działa sztuki

Wybór asortymentu do łazienek jest ogromny. Baterie łazienkowe, nie są tak istotne, ale stanowią dopełnianie całej aranżacji i trzeba dobrze zastanowić się przed ich kupnem. Jest w czym wybierać. Producenci stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Wśród nowości na rynku są baterie łazienkowe elektroniczne, podświetlane ledowo. W zależności od temperatury woda zmienia swój kolor z czerwonego na niebieski, ale to niejedyna tego typu atrakcja. Można zaopatrzyć się w specjalną nakładkę z diodami Led, by z kranu leciała woda przypominająca tęczę. To tylko niektóre z możliwych propozycji. Równie ciekawym pomysłem są baterie, które uruchamiają się bezdotykowo. Wystarczy podłożyć pod nie ręce, by zaczął lecieć strumień wody. W ten sposób korzystanie jest niezwykle łatwe, a do tego, w porównaniu do tradycyjnych mechanizmów, mniej awaryjne. Oryginalnie prezentują się również baterie łazienkowe, w których woda wylatuje strumieniowo. Jest wiele sposobów, by osiągnąć niesamowity wygląd i sprawić, by łazienka olśniewała, a korzystanie z niej było prawdziwą przyjemnością. Nie każdy jednak lubi tego typu nowości.

Tradycyjne vs. klasyczne

Choć na pierwszy rzut oka futurystyczne linie produktów łazienkowych wydają się być atrakcyjniejsze, to w praktyce bywa z tym różnie. Jak wszędzie, tak i tu można znaleźć wady i zalety. Klasyczne baterie łazienkowe są dużo prostsze i można je samodzielnie naprawiać. Również znacznie łatwiej znaleźć do nich zamienniki, jak uszczelki, perlator itp. Stąd też ich naprawa jest dużo mniej skomplikowana. Jeśli ktoś ma choć odrobinę pojęcia na ten temat, może się tego podjąć we własnym zakresie. Awangardowe baterie łazienkowe wyglądają bardzo ciekawie, jednak trudniej dobrać do nich komponenty w przypadku usterki. Często jest tak, że ich produkcją zajmuje się tylko jedna firma i chcąc sprowadzić daną rzecz, trzeba na nią dość długo czekać. To nie wszystkie minusy. Tradycyjne rozwiązania są również znacznie tańsze. Choć nie wywołują takiego wrażenia, to jednak z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat. Nie zapominajmy, że baterie łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Wszystko jednak zależy od indywidulanych potrzeb. Na użytek prywatny wystarczą zwykłe produkty, chyba że ktoś chce urządzić wnętrze tak, by się wyróżniało. W obiektach komercyjnych trzeba postawić na oryginalność, bo to generuje większy ruch i w konsekwencji obroty. Urządzenie kawiarni nie może być takie samo jak wnętrza własnego domu. Musi się wyróżniać i być wyjątkowe. Trudno się jednoznacznie zdecydować. Zależy to od wielu czynników. Wśród głównych należy wymienić własny gust, przeznaczenie i dostępne środki finansowe.

zostaw odpowiedź