Dieta i żółta plamka leczenie

Odpowiedniego typu dieta zawsze będzie wspomagała leczenie związane ze zwyrodnieniem plamki żółtej. Na pewno w takiej diecie niezbędne będą nie tylko tłuste ryby morskie, lecz również luteina pochodząca z warzyw. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze jest ważne, to przeczytaj ten tekst.

AMD – coraz więcej osób na nie choruje

AMD jest to coraz częściej spotykane schorzenie, które można grozić nawet całkowitą utratą wzroku. Dlatego, w żadnym wypadku nie można go lekceważyć. Przynajmniej dwa razy w tygodniu należy więc jeść zarówno tłuste ryby morskie takie jak makrela, śledź, okoń, sardynki, pstrąg, sola, dorsz albo halibut. Polecane jest też w ogromnym stopniu spożywanie zielonej kapusty, szpinaku, botwiny, koperku, selera, szczypiorku albo natki pietruszki. To wszystko z pewnością pomoże nam przy tym schorzeniu. Najczęściej żółta plamka leczenie dotyczy osób starszych, po 50 roku życia, palaczy oraz osób posiadających nadciśnienie tętnicze, miażdżycę. Dotyka też w równym stopniu tych mających wysoki poziom cholesterolu oraz dalekowidzów. Na tą przypadłość o wiele częściej chorują kobiety niż mężczyźni co też należy podkreślać. Ludzie posiadający jasne tęczówki oka, bardzo często mają zwyrodnienie plamki żółtej. Tłumaczy się to z reguły o wiele mniejszą ilością melaniny w siatkówce oczu o jasnych tęczówkach.

Co jeszcze jest ważne?

Najbardziej zdrowe kobiety, szczególnie po 75 roku życia, spożywające duże ilości luteiny oraz zeaksantyny, które są zawarte właśnie w zielonych warzywach, były potem o wiele mniej podatne na zachorowania tego typu, a żółta plamka leczenie nie musiało być takie zaawansowane. Tutaj odpowiednia dieta wydaje się niezbędna, nie można jej pominąć. Do tej pory nie wynaleziono w pełni skutecznego leku na tą przypadłość. Jednak są prowadzone liczne badania, żeby w końcu się do tego przyczynić. Myślę, że to pozostaje kwestią czasu. Naukowcy stale chcą też pogłębiać tego typu badania, żeby mieć niemal stuprocentową pewność, że na wyniki, nie ma kompletnie żadnego wpływu spożywanie w dużych ilościach różnych suplementów diety. Jednak zanim naukowcy do tego dojdą na pewno minie trochę czasu. Warto więc mieć to w szczególności na uwadze, takie badania jeszcze potrwają.

One comment

zostaw odpowiedź