Małe przydomowe oczyszczalnie – problem ścieków z głowy

przydomowe oczyszczalnie

Jednym z ważniejszych elementów podczas budowy domu jest zadbanie o to, by ścieki miały prawidłowe ujście. Choć wydaje się to mało istotne z puntu widzenia lokatorów, którzy wprowadzają się do gotowego mieszkania, to złe wykonanie takich prac jest bardzo uciążliwe. Są różne sposoby na załatwienie problemu. Można zamontować przyłącze kanalizacyjne, ale niektórzy stawiają na oczyszczalnie ścieków.

W pewnych sytuacjach wykonanie instalacji kanalizacji jest dość skomplikowane. Czasami nie jest w ogóle możliwe. Wtedy alternatywnym rozwiązaniem są przydomowe oczyszczalnie ścieków, które umożliwiają pozbycie się nieczystości praktycznie z każdej działki.

Jaki typ oczyszczani ścieków wybrać?

Biologiczne oczyszczalnie ścieków to bardzo dobre rozwiązanie. Trzeba jednak wiedzieć na co się zdecydować. Najczęściej stawia się na kompaktowe produkty, które mogą mieć zastosowanie zarówno jako osiedlowe, zakładowe lub przydomowe oczyszczalnie ścieków. Ich sporą zaletą jest uniwersalność. Można ich używać praktycznie w każdych warunkach.

W zależności od potrzeb inwestora trzeba dobrać odpowiedni model. Kompaktowe oczyszczalnie stosuje się w miejscach, w których funkcjonuje nawet kilkaset osób. Z tego powodu często korzysta się z nich w hotelach lub innych obiektach komercyjnych. Bardziej wymagający mogą postawić na zaawansowane technologicznie produkty, które steruje się z jednego miejsca za pomocą komputera. To w dużym stopniu minimalizuje koszty użytkowania.

Najczęściej tego typu urządzenia wykorzystuje się na potrzeby danego miasteczka lub wsi. Są to w pełni zautomatyzowane rozwiązania, które ustawia się zdalnie z dowolnej lokalizacji.

Czy warto rozbudować przydomowe oczyszczalnie?

Wraz z rozbudową danego obiektu może pojawić się potrzeba powiększenia oczyszczalni ścieków. Wtedy najczęściej stawia się na produkty typu monoblok. Wykorzystuje się je w sytuacjach, kiedy trudno na początku określić wielkość oczyszczalni i być może w przyszłości zajdzie konieczność jej przebudowy. Urządzenie jest skonstruowane w ten sposób, aby umożliwić w dowolnym momencie przejście z technologii monoblok do flexidblok.

To innowacyjne rozwiązanie chronione międzynarodowymi patentami. Tego typu produkty mogą być używane w miejscach, z których korzysta nawet tysiąc osób. Najczęściej stosuje się w miejscach, w których inwestor przewiduje z czasem zwiększenie powierzchni użytkowej, np. w nowo budowanym osiedlu.

Niezależnie, na jaki typ oczyszczalni się zdecydujemy, musimy wybrać dobrego wykonawcę, który rzetelnie podejdzie do tematu i wykona inwestycje szybko i dokładnie. W tym celu lepiej jest postawić na firmę, która długo funkcjonuje na rynku. To swego rodzaju gwarancja, że prace będą rzetelnie i dokładnie zrobione. To bardzo ważne, bo często, chcąc oszczędzić inwestorzy wybierają mało znane przedsiębiorstwo. Niestety, zdarza się, że później tego żałują. Roboty zrealizowane przez niedoświadczone ekipy wymagają wielu poprawek i nie są w stanie wytrzymać tylu lat.

zostaw odpowiedź