Myjnie fryzjerskie w najnowocześniejszym salonie fryzjerskim

Dziś salon fryzjerski to nie tylko miejsce, do którego przychodzimy obciąć włosy, czy ułożyć fryzurę. Bardzo często funkcja towarzyska i relaksacyjna staje się równie istotna. Dlatego coraz więcej miejsc dba o nowoczesny, komfortowy wystrój.

Obsługa w każdej strefie

Najlepsze salony fryzjerskie nie wyglądają już, jak kiedyś: jedna wielka sala, dwa fotele, dwie myjnie fryzjerskie , małe lusterka i tyle. Dziś salony dzielą się często na kilka stref, czasem są również połączone na przykład z salonem kosmetycznym. Każda ze stref musi być profesjonalnie przygotowana, a pracownicy w niej działający muszą wiedzieć, co należy do ich obowiązków oraz odpowiednio traktować każdego gościa. Wstępując w progi salonu trafiamy przede wszystkim do strefy recepcji. To nasz pierwszy kontakt z salonem jest więc jednym z najważniejszych. Jeśli recepcjonistka zrobi na nas złe wrażenie, będzie nieuprzejma to zapewne zrezygnujemy z usług tego salonu. Dlatego osoba zatrudniona w tym miejscu musi być zawsze cierpliwa i wyrozumiała, ponieważ klienci zachowują się bardzo różnie. Powinna również znać przynajmniej jeden język obcy, ponieważ w naszym kraju jest coraz więcej gości i emigrantów z zagranicy. Konieczne jest także, by była to osoba skrupulatna i uporządkowana, ponieważ to ona odpowiada za rozsądne planowanie pracy zatrudnionych fryzjerów. Musi znać orientacyjne czasy poszczególnych usług, by prawidłowo rozplanować zapisy kolejnych gości do danej fryzjerki. Sama nie musi posiadać umiejętności fryzjerskich. Równie ważna jest poczekalnia, ponieważ w niej nasi klienci spędzą choć chwilę. Doskonałym i coraz częściej wykorzystywanym pomysłem jest ustawienie tam ekspresu do kawy, albo dzbanka z wodą, sokiem, czy innymi napojami. Oprócz tego, tradycyjnie, powinny znajdować się tam katalogi fryzur oraz magazyny do czytania. Może być stamtąd widać fotele i myjnie fryzjerskie, ale nie jest to konieczne, na pewno gabinet kosmetyczny powinien być oddzielony.

Strefa właściwa

Wiadomo, że opisane wcześniej miejsca to tylko przygrywka do właściwej części salonu fryzjerskiego, czyli miejsca, gdzie nasze włosy są poddawane zabiegom. Najlepiej, jeśli jest to duża przestrzeń, wtedy spokojnie możemy ustawić osobno fotele, a osobno myjnie fryzjerskie . Poszczególne stanowiska koniecznie musza być od siebie oddzielone na tyle, by fryzjerzy mogli swobodnie poruszać się z każdej strony swojego klienta. Konsolety muszą być dopasowane do stanowisk, by fryzjerom nie pomieszały się ich przedmioty i urządzenia. Każdy z nich musi mieć swój zestaw nożyczek, szczotek, kosmetyków i suszarek. Niedopuszczalne jest by klient czekał na kolejna część zabiegu tylko dlatego, że nie mamy wystarczającej ilości sprzętu. Zadbajmy tez o to, by lustra były duże i by gość mógł cały czas obserwować postępy w działaniu fryzjera. Bardzo dobrym rozwiązanie są fotele i myjnie fryzjerskie, które mają regulowaną wysokość. Zaopatrz się w takie, a Twoi pracownicy na pewno będą Ci wdzięczni, ponieważ nie będą musieli więcej schylać się do swoich klientów.

Piękna całość

Nie da się przecenić wartości eleganckiego wyglądu salonu fryzjerskiego. To on pierwszy przyciąga naszego klienta, zanim my będziemy mieli okazję się wykazać. Dlatego jego elegancja, dobrze zaplanowany wystrój poskutkują zwiększonymi zyskami. Najpierw jednak trzeba sporo zainwestować, by zakupić, jak najtrwalsze i najbardziej stylowe konsolety, fotele i myjnie fryzjerskie. Od tego zależy także wygoda naszej pracy. Postarajmy się, by każda osoba czuła się w naszym salonie, jak wyjątkowy gość, a nie jeden z wielu. To sprawi, że pozostanie wiernym i lojalnym klientem, który zachęci innych do skorzystania z usług naszego salonu.

zostaw odpowiedź