Pomysł to podstawa, a potem decyzja, jakie meble do kawiarni wybrać

meble do kawiarni

Własny biznes od podstaw to sprawa skomplikowana. A już biznes związany z gastronomią to szczególnie trudne przedsięwzięcie, ponieważ konkurencja w tej dziedzinie jest bardzo duża. Kawiarnie i inne lokale powstają, jak grzyby po deszczu.

Przyciągnij klienta – pokaż, że to miejsce jest wyjątkowe

Zachęcenie klientów, aby weszli właśnie do Twojej kawiarni jest może proste w miasteczku lub na wsi, gdzie jest jedna kawiarnia, jednak takich miejscowości jest coraz mniej. W dużych miastach rynek podbijają przede wszystkim kawiarnia po pierwsze z długa tradycją, po drugie kawiarnie sieciowe, a po trzecie te, które są oryginalne, wyróżniają się tak bardzo, że ludzie zwracają na nie uwagę i są zaciekawieni. Jeśli nie odziedziczyliśmy lokalu po rodzicach i nie chcemy działać na czyjś rachunek to musimy złapać się tej trzeciej opcji i tylko o na może sprawić, że nasze miejsce stanie się miejscem spotkań lokalnej społeczności oraz turystów i innych przyjezdnych. Pomysł, wedle którego urządzimy naszą kawiarnię, musi wynikać z celu, jaki chcemy osiągnąć. Zanim, więc zaczniemy malowanie ścian musimy wyznaczyć sobie cel i zastanowić się, jakie mamy środki do jego osiągnięcia oraz, co może nam przeszkadzać. Najprościej wszelkie przedsięwzięcia poprzedzić analizą nazywaną analizą swot, gdzie wypisujemy swoje mocne i słabe storny oraz szanse i zagrożenia dla naszego działania. Czyli zagrożeniem będzie na przykład konkurencja, z kolei szansą możliwość pozyskania dotacji. Mocną stroną zgrany personel, a słabą niskie fundusze. To przykłady, ale naprawdę warto to rozpisać, jak również dokładny harmonogram i kosztorys prac, gdy już zdecydujemy się na podjęcie konkretnych kroków.

Cel. Do niego zmierzamy za wszelką cenę

Oryginalny pomysł na kawiarnię zależeć będzie od tego, jaką grupę ludzi chcielibyśmy do siebie przyciągnąć. Czy chcemy, żeby biznesmeni odbywali u nas spotkania? Czy raczej by odwiedzały nas mamy na spacerach z dziećmi? A może nastawimy się na młodych, bo nasza kawiarnia ma lokalizację w mieście studenckim? Od tego, kto ma być naszą klientelą zależy wybór, zarówno dotyczący tego, jakie meble do kawiarni wybierzemy, jak i tego, jak skonstruowane będzie menu. Załóżmy, że chcemy zrobić lokal dla mam z dziećmi, które rano lub popołudniu po pracy, chcą spotkać się z koleżankami, ale jednocześnie chcą, aby ich dzieci były z nimi, a także by miały zajęcie i menu dla siebie. Wtedy meble do kawiarni muszą być przede wszystkim trwałe, ale również podzielone na te przeznaczone dla dorosłych oraz te dla najmłodszych. Warto zainwestować w meble specjalnie przeznaczone do tworzenia takich lokali, ponieważ są one projektowane w inny sposób, niż domowe i mają większą wytrzymałość i trwałość.

Do pracy! Urządzamy kawiarnię

Taka kawiarnia może również być w stylu bardziej nowoczesnym, albo bardziej w stylu retro. Taka decyzja też należy do nas. Jakkolwiek, by nie było to musimy urządzić miejsce dla dzieci. Jakiś domek, czy mały plac zabaw na dworze, ogródek ogrodzony płotem, żeby żadne dziecko nie wyszło z niego niezauważone. W środku również należy wydzielić jakiś plac, gdzie nie będzie mebli do kawiarni, ale będzie dywan i zabawki, małe stoliki i krzesełka. Później przychodzi czas na menu. Można kartę podzielić na dwie części. Najlepiej dodać zdjęcia deserków, czy napojów, wtedy dzieciom łatwiej wybrać to, co chcą zamówić.

Teraz czas na reklamę

Jak już uda nam się wymyślić idee i styl, w jakim urządzimy nasz nowy lokal to przychodzi czas na rozmyślania nad reklamą. Ją również dostosujmy do grupy docelowej. Ulotki, jeśli chcemy możemy rozdawać w okolicach placów zabaw, czy przychodni dla dzieci. Przekonajmy mamy, że u nas będą mogły spokojnie posiedzieć, nie przejmując się swoimi dziećmi, nawet, jak zaczną płakać. W wielu miejscach ludziom przeszkadzają krzyki, hałasy, bieganie dzieci. Stwórzmy atmosferę, która będzie sprzyjać zabawie dzieci, w której nie będą się musiały krępować i być uciszane i ograniczane, a przy okazji ich mamy będą mogły rozmawiać do woli. Takie miejsca to rzadkość, więc na pewno matki docenią nasze starania.

zostaw odpowiedź