Przebadane, bezpieczne i wytrzymałe urządzenia na plac zabaw

Place zabaw. Wydawać by się mogło, że są to najbezpieczniejsze miejsca, jednak wszyscy, którzy by tak uważali, są w błędzie. W artykule będzie mowa o urządzeniach na plac zabaw, które nigdy nie zostały przebadane na obecność niezwykle szkodliwych pierwiastków śladowych, takich jak kadm, metale ciężkie i/lub ftalany.

Urządzenia na plac zabaw – porozmawiajmy o paradoksach

Urządzenia na plac zabaw powinny spełniać najwyższe standardy, ponieważ od ich jakości zależy zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Materiały, z których produkowane są urządzenia na plac zabaw, nie zostały przebadane pod kątem występowania w nich pierwiastków śladowych, a co więcej, trudno znaleźć wytyczne, które jednoznacznie określałyby ich minimalne dopuszczalne wartości. W praktyce oznacza to, że urządzenia na plac zabaw są nie tylko niezdrowe, ale także niebezpieczne, ponieważ narażają dzieci na działanie niezwykle szkodliwych pierwiastków śladowych, co do występowania których nie sposób znaleźć konkretnych wytycznych.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w odniesieniu do producentów zabawek. Są oni poddawani restrykcyjnym obostrzeniom, a dedykowana zabawkom rygorystyczna norma PN EN 71-3 ściśle określa dopuszczalny, minimalny poziom szkodliwych substancji. Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska – http://spil.pl/urzadzenia-na-plac-zabaw/ – zostały poddane badaniom na obecność pierwiastków śladowych. Próbki materiałów, z których wykonywane są urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska, zostały przebadane przez Instytut Techniki Górniczej, a ich wynik był pozytywny. Świadczy to niezbicie o tym, że urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska są bezpieczne i nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie dzieci. Próbki materiałów zostały przebadane według restrykcyjnej, dedykowanej zabawkom normy PN EN 71-3, co daje gwarancję, że wynik jest w stu procentach wiarygodny.

Urządzenia na plac zabaw, czyli kilka słów na temat warunków atmosferycznych

Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska są nieustannie narażane na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Określenie nieustannie jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ niezależnie od pory roku mogą być niszczone przez deszcz, śnieg czy promienie UV. Warto jednak podkreślić, że dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów do produkcji urządzeń na plac zabaw są one odporne na działanie zjawisk atmosferycznych. Urządzenia na plac zabaw charakteryzują się najlepszą jakością i dlatego nie ulegają ani działaniu warunków atmosferycznych, ani uszkodzeniom mechanicznym.

Urządzenia na plac zabaw mogą być zabezpieczane za pomocą zabiegów konserwacyjnych. Jeżeli są one przeprowadzane regularnie, to urządzenia na plac zabaw – nawet po wielu latach użytkowania – wyglądają jak nowe. Dodajmy – użytkowania intensywnego, wiążącego się z dużymi obciążeniami. Atrakcyjny wygląd urządzeń na plac zabaw jest dowodem na to, że zostały one wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów, spełniają europejskie standardy jakości, a co za tym idzie, są wyjątkowo trwałe, odporne na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenia na plac zabaw – dla każdego coś miłego

Urządzenia na plac zabaw nie tylko spełniają oczekiwania dzieci, ale także są ściśle dostosowane do ich potrzeb. To prawda, że pociechy mają różnorodne upodobania, jednak urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska są w stanie im sprostać. Zwykle oscylują one wokół określonych kręgów tematycznych, co sprawia, że stają się dużo bardziej atrakcyjne i oryginalne. Nie ulega wątpliwości, że każde dziecko znajdzie taki rodzaj urządzenia na placu zabaw, które z jednej strony je zachwyci, z drugiej natomiast sprawi, że zabawa będzie wielką przyjemnością. Warto jednocześnie podkreślić, że urządzenia na plac zabaw są nie tylko bardzo urozmaicone, ale także funkcjonalne.

Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska to klasa sama w sobie. Klasa wyrażana poprzez troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, co jest wartością bezcenną. Świadomi tego rodzice i opiekunowie mogą bez najmniejszych obaw pozwalać pociechom na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ponieważ będzie to dla nich korzystne.

zostaw odpowiedź