Umywalki przenośne – postęp a trywialne urządzenia

Coraz to nowsze rozwiązania technologiczne mogą nas zadziwiać. Na świecie istnieją już pojazdy hybrydowe, samosprzątające odkurzacze i mopy oraz wiele inteligentnych urządzeń typu smartwatch, smartphone. Postęp dotyka wszystkich dziedzin życia i zmienia je nie do poznania.

Nieustanny postęp technologiczny zmienia nasze życie

Na co dzień możemy już nawet nie zauważać trochę prostszych rozwiązań technologicznych. Nieustający rozwój, który zdecydowanie jest czymś słusznym i pożądanym ma tę wadę, że człowiek potrzebuje coraz więcej, by się zachwycić.
A przykłady dla nie tak bardzo zaawansowanych technologii możemy znaleźć między innymi na wakacjach. Zbliża się sezon wakacyjny i być może warto poświęcić w nim kilka chwil, by jak dziecko zaciekawić się otaczającym światem.
Wypoczywając na plaży, zauważmy jaka jest konstrukcja parasola, pod którego osłoną leżymy. Jego forma jest połączonym układem metalowych rurek, drutów i sprężyn. Niby nic skomplikowanego, a jednak próba zrozumienia jak ta całość działa może być niezłym treningiem dla mózgu.
Ów trening uważności możemy kontynuować podczas campingu, czy chociażby w czasie jednej nocy spędzonej pod namiotem. Kto próbował, ten wie, że rozłożenie namiotu – z pozoru prowizorycznej i prostej konstrukcji może okazać się nie lada wyzwaniem.

Gdzie jeszcze jest widoczny rozwój technologiczny?

Zachwycić możemy się też w parkach, na placach zabaw, gdzie działają pospolite huśtawki i zjeżdżalnie. To niesamowite, że prawa fizyki potrafią dostarczyć naszym pociechom zabawy. I dorosłym pomogą we wzmocnieniu ciała na plenerowych siłowniach, których coraz więcej powstaje w większych miastach.
Biorąc udział w masowych imprezach możemy zastanowić się nad sprawą, która dotąd trochę nas bawiła, a może trochę obrzydzała albo zawstydzała. Chodzi o mobilne toalety, ich umywalki przenośne itd.
Czy to niesamowite, że człowiek wymyślił chociażby umywalki przenośne tylko po to, by usprawnić sobie życie?

zostaw odpowiedź