Władza w rękach ludu – budżet obywatelski plac zabaw i wiele więcej

Bez wątpienia, stale zwiększa się świadomość ludzi odnośnie tego, że przecież powinni oni wpływać w jakiś sposób na to, jak wygląda całą przestrzeń, w której żyją. Dlatego też, domagają się samodzielności w podejmowaniu ważnych decyzji inwestycyjnych. Dotychczas możliwości mieli niewiele, jednak dzięki budżetowi obywatelskiemu – http://budzet-obywatelski.pl/ – mogą zrobić zdecydowanie więcej.

Koncepcja budżetu obywatelskiego

Założenie jest takie, że gromadzi się pieniądze, które tworzą budżet obywatelski plac zabaw, jak i dowolna inna infrastruktura może z niego powstać bez względu na to, co sądzą o tym pomyśle władze. Kto więc podejmuje decyzje? Oczywiście odpowiedzialna jest za to dana społeczność, która może zrobić w zasadzie wszystko z powierzonymi jej publicznymi pieniędzmi.

Budżet obywatelski plac zabaw jedną z najpilniejszych potrzeb

Nie bez przyczyny po raz kolejny wspominany jest plac zabaw. Brak miejsca, do którego można wybrać się z dzieckiem na spacer, czy też gdzie mogłoby się ono bawić samodzielnie, to bolączka wielu ludzi. Stąd też, jednym z głównych argumentów przemawiających za tym, aby istniał budżet obywatelski jest z pewnością możliwość wybudowania placu zabaw. Warto zauważyć, iż wcale nie musi być tak, że zakłada się, że budżet obywatelski plac zabaw będzie sponsorował od początku do końca. Często bowiem wcale nie jest potrzebna nowa infrastruktura, wystarczy wyremontować to, co już istnieje.

Inne społeczne potrzeby

Oczywiście, w wielu przypadkach absolutnie najlepszym pomysłem jest, aby to właśnie z budżetu obywatelskiego został sfinansowany plac zabaw. Jednakże, na niektórych osiedlach placów zabaw jest pod dostatkiem. poza tym, nieraz wystarczająco wysoki jest budżet obywatelski plac zabaw może więc być jedną z bardzo wielu różnych inwestycji. Czego jeszcze potrzebują lokalne społeczności w przestrzeni publicznej?

Z pewnością, jedną z częstszych inwestycji społecznych są lokalne remonty. Chodzi tutaj o wymianę płyt chodnikowych, czy też asfaltu na lokalnej drodze osiedlowej.

zostaw odpowiedź