Zainwestujmy w przyszłość naszych dzieci – bezpieczne place zabaw

Podobno w naszym kraju jest coraz mniej dzieci, a nawet nie podobno, ale jest to udowodnione naukowo. Wszyscy zastanawiają się co zrobić, żeby zmienić tę sytuację i zachęcić ludzi, aby zechcieli mieć większą ilość dzieci. Zmienić model dwa plus jeden na chociażby dwa plus dwa, albo nawet większy model rodziny. Gdy przejdziemy się po szkołach czy placach zabaw odniesiemy wrażenie, że te przewidywania są mylne, ale jednak uwierzmy faktom, dzieci niestety rodzi się coraz mniej. Myślę, że postawienie większej liczby infrastruktury, która jest przyjazna dla dzieci i rodziców mogłoby mieć wpływ na to, ile dzieci posiadają ludzie.

Przecież wyjście z dzieckiem musi mieć jakiś cel, musi istnieć blisko domu miejsce, w którym dziecko może się pobawić, plac zabaw, który będzie odpowiednio atrakcyjny. Plac zabaw można owszem postawić u siebie w ogrodzie, ale nie każdy niestety ma tę możliwość. Władze miast i wspólnoty osiedlowe powinny zadbać o to, żeby dzieci miały miejsce do zabawy z prawdziwego zdarzenia, miejsce kolorowe i ładne, miejsce, które gdy dorosną będą wspominać z sentymentem i radością. Plac zabaw nie potrafi się znudzić. Wszą jego ilość ważna w wyobraźni przekształcać i modyfikować. Zjeżdżalnie zapewne żyć tajemniczym wejściem do równoległego świata albo połączeniem między piętrami domu. Tu już w sztukę wchodzi wyobraźnia i energia dzieci, które na konkretnym rynku zabaw się bawią. ale inspiracją zawsze pozostają niezwykłe, kolorowe urządzenia, jakie to stanowisko tworzą. Dlatego Dr-spil place zabaw należy wybierać starannie, mając również o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na dzieciach powinni skoncentrować się nie tylko rodzice, ale również całe społeczności.

To, iż na osiedlu jest młodsza liczba dzieci, niż w terminach wcześniejszych więc nie oznacza, że wspólnota mieszkaniowa ma zrezygnować z zamiarów budowy placu zabaw między blokami. Przecież jeśli dzieci jest coraz mniej to są one tym dużo luksusowe i powinno się o nie zadbać, w niczym najidealniejszy forma. Udoskonalanie miejsc dla dzieci powinno być priorytetem dla ludzi, którzy projektują przestrzeń naszych miast i innych mniejszych miejscowości. Może szczególnie tych mniejszych, gdzie place zabaw niestety często powinno się wymienić na nowe, bo mają już wiele lat. A nowy plac zabaw może być naprawdę super miejscem, w którym odpoczną i dzieci i rodzice.